Bitcoin Çetesi Yakayı Ele Verdi

Son zamanlarda sahte Kripto para ekipmanı satan çeteler türedi. Çin’de faaliyet gösteren bir çete de kısa sürede yakayı ele verdi. Çetenin 300 milyon Dolarlık vurgun yaptığı da ortaya çıktı. Üstelik çete girişimi inandırıcı kılmak için de sahte Bitmain şirketi dahi kurdu. Çetenin yaptığı vurgun 2 milyar Yuan’a denk geliyor.

8BCT’de yer alan habere göre Çin’de faaliyet gösteren sahte Kripto para ekipleri yakayı ele verdi. Çin polisinin yakaladığı ekip yapılan son açıklamaya göre 300 milyon USD değerinde vurgun yaptı. Yapılan açıklamaya göre ekip 300 binden fazla kripto para ekipmanı satışını gerçekleştirdi. Üstelik ekip liderleri bu ekipmanların 2 kripto paranın madenciliğini yapacağının da bilgisini iletmiş.

Yapılan dolandırıcılık girişimi madencilik cihazı alan bir yatırımcının elektrik kesintisi sırasında cihazın CAI üretmeye devam etmesi sonucunda durumu anladı. Ancak bu site zarfında 300 milyon Dolarlık vurgun çoktan yapılmıştı. Üstelik bu vurgunu yaparken kullanıcıları cihazların gerçek bedeli ise yalnızca 88 dolara denk geliyor.