Doların Hakimiyeti Bitiyor mu?

Kripto paraların USD üzerinde ciddi bir hakimiyet oluşturduğu bir süredir konuşuluyor. Bu konu hakkında Vakıf Katılım Bankası genel müdürü İkram Göktaş da konuştu. Göktaş özellikle kripto paranın USD üzerinde büyük bir hakimiyet kuracağını ve USD’nin piyasalar üzerindeki etkisini azaltacağını söyledi. Yeni Şafak Gazetesine verdiği röportajda kripto paralara ilişkin konudan Göktaş çarpıcı açıklamalara da yer verdi.

Verdiği demeçte Türk Lirasına güven çağrısında bulunan Vakıf Katılım Bankası genel müdürü İkram Göktaş, Eur ve USD’nin hızlı artışına da değindi. Kripto paralar hakkında konuşan Göktaş USD’nin bu paralar karşısında önemini yitireceğini savundu. Özellikle gelecek dönemde kripto paralara olan talebin artacağının da altını çizdi.

Vâkıf Katılım Bankası genel müdürü İkram Göktaş kripto paraların hayatımıza girmesi ile birlikte pek çok şeyin değiştiğini ve değişmeye de devam edeceğini savundu. Göktaş sözlerine bugün Bitcoin olarak bildiğimiz para yarın bir başka isimle karşımıza çıkacak ve USD ya da Eur yerine hu paraları merak etmeye başlayacağız şeklinde devam etti.