Türk Gençleri Bitcoin Kullanıyor

Bitcoin kullanımı her ne kadar Avrupa ve Amerika’daki gençler arasında yaygın olmasa da Türk Gençleri arasında popülerliğini sürdürüyor.  Bitcoin pazarının büyük bölümünü Türkiye’nin oluşturuyor olması bir araştırmaya da imkan tanıdı. Bu araştırmaya göre ülkemizdeki gençler hu para birimine meraklı ve ticaretini de yapıyor.

Bugün hu konuya dair atılan bir tweet sektörün oldukça ilgisini çekti. Bu tweete göre henüz 12 yaşındaki kız çocuğu, hazırladığı limonataları Bitcoin karşılığında satıyor.  Bardağı için 2 TL isteyen kız, 3 bardak için 5 TL tutar belirlemiş. Ayrıca ödemesini Bitcoin ile yapacak olanlar limonata için 0,00004 Bitcoin ödemek zorunda. Bunu gören Türk tweeter kullanıcısı kısa sürede sosyal medyayı salladı ve büyük beğeni aldı.

Aslında küçük kızın müşterilerine böyle bir alternatif sunuyor olması ülkemizde kripto paralara olan merakın bir göstergesi özellikle de yeni nesil arasında kripto paraya olan ilgi büyük. Dolayısıyla birkaç yıl sonra ülkemiz kripto para sektöründe oldukça önemli bir yer edinecek gibi görünüyor.