Türkiye’de Bitcoin Furyası

Bitcoin dünyanın her yerinde büyük ilgi gören bir kripto para. Tabi bu ülkeler arasında Türkiye de bulunuyor. Özellikle de Bitcoin’in 8 bin dolardan 14 bin Dolara varan artışı ülkemizde bu paranın kullanımını hızla artırdı. Tabi Google trends verileri hangi illerde Bitcoin daha fazla kullanıldığını gösteriyor.

Bitcoin rakamlarında artış meydana geldiğinde tüm dünyada bu Kripto paraya olan ilgi de hızla artıyor. Google’da daha fazla arama yapılıyor ve daha çok insan Bitcoin’e yatırım yapıyor. Geçtiğimiz ay yaşanan artış da buna bir örnek. Bitcoin rakamlarındaki artış ülkemizden de bu paraya yatırım yapılmasını sağladı. Hatta bazı şehirler açık ara farkla bu yatırımlara hız verdi.

Bitcoin hacminin ülkemizde en fazla olduğu ülke Diyarbakır . Diyarbakır’ı takip eden şehir ise Antalya. İstanbul, Ankara ve İzmir ise sırasıyla takip eden şehirlerden. Bu veriler yaklaşık 25 günün verileri. Birkaç hafta içinde birkaç bin dolar artış söz konusu görünüyor. Hacım olarak artış da yine Diyarbakır ilinden gerçekleşmiş görünüyor.