Alman Devlet Kurumu Kraken ve Coinbase’e 900 BTC Aktardı Satış Endişeleri Arttı!

Alman Federal Kriminal Polis Ofisi’ne (BKA) bağlı bir cüzdan, Salı sabahı yaklaşık 24,34 milyon dolar değerindeki 400 Bitcoin’i (BTC) Coinbase ve Kraken’e aktardı. Arkham Intelligence’a göre, bu cüzdandan ek olarak 500 BTC (yaklaşık 30,4 milyon dolar) “139Po” etiketli, etiketsiz bir adrese taşındı.

Bu işlemler, geçen haftaki önemli Bitcoin hareketlerini takip ediyor. 19 Haziran’da borsalara 130 milyon dolar ve 20 Haziran’da 65 milyon dolar gönderildi. Ayrıca, Alman hükümeti etiketli adresler, Kraken’den 20,1 milyon dolar ve Robinhood, Bitstamp ve ilişkili cüzdanlardan 5,5 milyon dolar geri aldı. Arkham CEO’su Miguel More, fonların borsalara taşınmasının varlıkları satma niyetinin göstergesi olabileceğini belirtti. Ancak CoinGecko verilerine göre, son 24 saatte 40 milyar dolardan fazla değerinde BTC alışverişi yapıldığından, 24 milyon dolarlık Bitcoin satışı günlük işlem hacimleri bağlamında nispeten küçük bir miktarı temsil ediyor.

Alman hükümeti, şu anda mevcut fiyatlarla yaklaşık 2,8 milyar dolar değerinde 46.359 BTC’yi elinde tutuyor. Bu, Almanya’yı ABD, Çin ve İngiltere’nin ardından Bitcoin’in bilinen en büyük ulus devlet sahipleri arasında konumlandırıyor.

Söz konusu BTC’ler, film korsanlığı web sitesi Movie2k.to’nun operatörlerinden el konulan yaklaşık 50.000 BTC’den kaynaklanıyor. BKA, şüphelilerden ‘gönüllü transfer’ sonrasında bu Bitcoin’leri Ocak ayında aldı.

Bu hareketler, Bitcoin fiyatının Salı sabahı itibarıyla 61.000 doların biraz üzerinde işlem görmesi nedeniyle aşağı yönlü bir baskı yaşamasıyla ortaya çıktı. Bitstamp verilerine göre, Bitcoin aylık %11, haftalık ise %7’nin üzerinde değer kaybetti.

Hem Alman hükümetinin hem de Temmuz ayında yapılacak olan Mt. Gox geri ödemelerinin artan satış baskısı potansiyeli, kripto topluluğunda endişelere yol açtı. Mt. Gox, on yılı aşkın bir süredir fonlarını geri almak için bekleyen yaklaşık 127.000 alacaklıya yaklaşık 9 milyar dolar değerinde Bitcoin ve Bitcoin Cash (BCH) dağıtmaya hazırlanıyor.

Almanya'nın Dev Bankasından Kripto Para Müjdesi Geldi!