Bitcoin’e Dönüş: Boğa Piyasası Çoktan Başladı Mı?

Çeşitli dijital para birimi ETF’leri hakkındaki söylentiler ve Bitcoin and Co.’da kurumsal yatırımcıların artan ilgisi yeni piyasayı canlandırıyor. Madeni Para Piyasası şimdi başka bir mitinge mi maruz kalacak?

Bitcoin Direnç Hatlarını Atlatıyor

Bitcoin, son birkaç haftadaki tüm orijinal direnç hatlarını kolaylıkla atlatıyor gibi görünüyor. Böylece 7,000 dolarlık fiyatın üzerine çıktı ve şimdi de 8.000 $ ‘ın üzerine çıktı. 17,1 milyon adet kazınan Bitcoins’in toplamı, yaklaşık 130 milyar ABD doları değerinde mevcut bir piyasa değerine getiriyor.

Tarihin En Büyük Mitingi Mi Geliyor?

Son fiyat artışının nedenleri; ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bir Bitcoin ETF için onaylanması ile ilgili spekülasyonlara ek olarak, artan ticaret hacmi ve grafik teknolojisi de önemli bir rol oynaması. EToro’nun Mati Greenspan gibi piyasa gözlemcileri ve kripto uzmanları patlayıcı bir Bitcoin dönüşüne bile inanıyor olması. Bu duruma göre, tarihin en büyük mitinginin eşiğinde olabilir.

Kripto Piyasasında Bir dönüş Yolu Açılabilir

Hisse senedi ve tahvil piyasalarının aksine, kripto piyasasında bir dönüş yolu açabilir dolayısıyla Bitcoin küçük sermayeye nispeten düşük piyasa değerine olarak eğilimin bir değişiklik başlatmak için gerekli olacak. Toplam piyasa değeri 137 milyar dolar olan Bitcoin, yazılım satıcısı borsada şu an yaklaşık 146 milyar dolar kazanarak SAP’den bile daha düşük bir değere sahip.

Büyük Yatırımcılar Kripto Dalgasını Tetikleyebilir

Goldman Sachs ve BlackRock gibi büyük kurumsal yatırımcılar dijital para birimlerine daha fazla odaklanmalı, bu varlık sınıfı hızlı kazanımlar görebiliyor. BT danışmanlık şirketi Capco’dan Romal Almazo, “Piyasaya giren büyük oyuncuların herhangi bir işareti büyük dalgalara yol açacak” dedi. Özellikle Bitcoin & Co.’da endeks ürünlerini onaylama kararı, bu eğilimi daha da güçlendirebilir. Resmi bir Bitcoin ETF de özel yatırımcılardan büyük miktarlarda sermaye çekecektir.

İşlem Hacmi En Yüksek Seviyede

Tüm kripto dünyası, Bitcoin’in son fiyat artışının ne kadar sürdürülebilir olduğunu anlamaya çalışırken, günde zincirleme işlem sayısı, yılın başından bu yana en yüksek olan 260.000’e yükseldi.