Süper Zenginler Arasında

Coinbase şirketinin CEO’su olan Brian Armstrong bugüne kadar kazanmış olduğu servetinin büyük çoğunun hayırseverlik işleri için bağışlamaya söz veren süper zengin kişiler arasına katıldı.

Artık O da Listede

Ünlü iş adamı Bill Gates ile Warren Buffet tarafından zenginliklerin iyi işler için kullanmaya teşvik etmek amacı ile kurulan The Giving Pledge İnternet sitesinde blog yazı yazan Brian Armstrong yaptığı açıklamalarda; Belirli bir zenginliğe ulaştığınız zaman kendinize daha fazla harcama yapmanın çok az yararı olduğunu ve eğitim iyileştirmesi yada eşit şartlar ister ekonomik arttırılması olsun dünyada daha fazla insanların fikirlerinin filizlendiğini görmeye yardımcı olmakla ilgilendiğini açıkladı.

Armstrong kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise; Hayırseverlik ile en fazla etkiyi nasıl bulacağım yoluna daha yeni başladım. Bu yolun büyük bir parçası olan Giving Pledge’ye katılmaktan büyük gurur duyuyorum. Dünyanın en zengin ailelerinin ve kişilerinin servetlerinin yarısından fazlasını hayırseverliğe adamaları için davet ediyorum ve toplumun en acil olan sorunlarını ele almak için yardım etmeyi hedefleyen bir çaba olmalı.