Facebook Kendi Kripto Parasını Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Bloomberg’in hazırladığı bir habere göre paypal ve Blockchain uzmanlarını istihdam eden sosyal medya devi Facebook Kendi Kripto parasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Üstelik bu planın yeni olmadığı, yaklaşık 1 yıldır da üzerinde çalışıldığı biliniyor. Ancak henüz kripto para birimi endüstrisi ile el sıkışılmış değil.

Facebook için ortalama tarihin 2019 yılının 3. Çeyreğini bulabileceği konuşuluyor. Hazırlanan raporda bu tarih itibari ile Facebook’un stablecoin çıkaracağı belirtiliyor. Tabi bu düşüncenin altında yatan en büyük sebep de sosyal medya devinin Paypal ekiplerinden çıkan kişileri ise almayı tercih ediyor olması. Şimdilik Facebook’un çıkaracağı bu Kripto paraya ilişkin farklı bir açıklama yapılmış değil.

Facebook 2018 yılında kripto para birimi olan Bitcoin’e Dair reklam yasağını kaldırmıştı. Yalnızca ICO içerikli reklamlara izin verilmeyeceği de duyuruldu. Bunun dışında kalan Bitcoin reklamları için önceden izin alınmasına gerek kalmayacak. Bu da Facebook’un kripto paralara karşı olan pozitif yaklaşımının bir parçası olarak kabul ediliyor. Dijital varlıklara bu denli olumlu yaklaşımının sosyal medya devinin kullanımını artırıp artırmayacağı ise merak konusu.