Facebook’tan Coinbase Atağı

Kendi Kripto parasını piyasaya sürmeye hazırlanan Facebook bunun için gerekli tüm hazırlıklara hız verdi. Daha önce de Kripto dünyasından pek çok kişiyi ise alan Facebook şimdi de gözünü Coinbase’ye çevirdi. Yapılan açıklamaya göre Coinbase’de görev yapan 2 uyum uzmanı Facebook tarafından ise alındı. Paranın ismi ve tam olarak ne amaçla kullanılacağı ise hala saklı tutuluyor.

Facebook’un ise aldığı en çarpıcı isim Jeff Cartwright. Cartwring 5 yıl boyunca ABD merkezli bir kripto para şirketinde çalışmış ve geçtiğimiz mart ayında da işinden ayrılmıştı. Mayıs ayında ise Facebook’ta uyum uzmanı olarak göreve başlayan uzman, linkedin profilini de bu doğrultuda güncellemiş bulunuyor.

Facebook’un bünyesine kattığı diğer isim ise Mikheil Moucharrafie. Moucharrafie de Coinbase de 3 yıldan fazladır çalışanlardan biri. Nisan ayında coinbase’den ayrılıp mayısta Facebook ile çalışmaya başlayan Moucharrafie akıllara daha iyi bir teklif aldığını getiriyor. Facebook’un üzerinde çalıştığı hu proje şuan için Libra olarak adlandırılıyor. Üstelik sosyal medya devinin bünyesine ilk kattığı isimler de bunlar değil.