Facebook’tan Yeni Coin Atağı

Bir süredir kendi kripto parasını oluşturacağı konuşulan Facebook iddiaları doğrular nitelikte çalışmalarına hız verdi. Sosyal medya platformu Facebook 100 kişilik bir kripto para ekibi kurdu bile. Ancak tüm dünyada kullanılan sosyal medya devi bu rakamı az bulmuş olacak ki ekibini buyurmak için çalışmalara hız verdi. Yapılan don açıklamaya göre Facebook yönetim kurulu kripto para ekibine yeni isimler katmaya hazırlanıyor.

Facebook’un çıkarmaya hazırlandığı coin ile ilgili henüz net bilgiler alinmiş değil. Ancak CNBC’nin yaptığı habere göre Facebook son hız kripto parası ile çalışmalara devam ediyor. Üstelik yapılan habere göre bu ayın sonunda da paranın piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu nedenle de çalışmalarına hız veren Facebook coin kadrosuna ses getiren yeni isimler almaya hazırlanıyor.

Facebook’un piyasaya sürmeye hazırlandığı bu para biriminin isminin GlobalCoin olacağı bilinenler arasında. Ayrıca Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre de bu para birimi uluslararası ödemeler için kullanılacak. Bu para birimi için Facebook’un 100 kişilik ekibine 40 kişi daha alınacağı açıklandı.