Diar: Kripto Paralar Pos Algoritması Üzerine Yoğunlaşıyor

Diar tarafından yapılan bir araştırmaya göre kripto para sektöründe POS Proof-of Stake algoritmasını kullanan projelerin sayısının önümüzdeki günlerde artacağı beklenmektedir. Son zamanlarda popülerliğini arttıran Proof-of stake, Diar tarafından araştırılarak ortaya atılan bir iddiaya göre çok önemli bir konuma geleceği söylendi

PoS( Proof-Of Stake) Algoritması

Diar tarafından bu algoritma üzerinden araştırmalar yapılmıştır. Algoritmanın ne kadar yaygın bir şekilde kullanılacağının ve kimlerin ne amaçla kullanacağını bulmak istemektedir. Diar şirketinin geçtiğimiz hafta yayınladığı rapora göre bir miktar daha PoS projesi göreceklerini söyledi. Bunların arasında 2017 yılında düzenlediği ICO sonucunda 17 milyon dolarlık yatırım almayı başaran Cosmos gibi projeleri de mevcut..

Söz konusu projelerin aslında birçoğu belirli bir ölçeğe göre PoS kullanıyor. Eos ağına bakılacak olursa yapılan toplam arzın % 47’lik kısmın ‘’Stake’’lendiğini görüyoruz. Diar ‘a göre PoS algoritması kullanarak en fazla stake oranına sahip olan tek Coin EOS’dir ve Diara göre bu oran yaklaşık %1,8 milyon dolara tekabül etmektedir.