Ethereum’un Kurucusu Vitalik Buterin, Binance’yi Eleştirdi

Katıldığı The Great Avepodcast yayınında Ethereum kurucusu Vitalik Buterin; Bitcoin SV’nin Binance’te liste dışı bırakılması ile merkeziyetçi borsalar hakkında açıklamalar yaptı. Bitcoin SV için sert eleştirileri daha önce yapmış ve ‘’ çöp bidonuna’’ benzetmiş olan Buterin, bu konuşmasında da onun tam bir aldatmaca oluğunu söyledi.

BSV’nin Nisan ayında Binance’ten liste dışı bırakılmasının ilginç olduğunu söyleyen Buterin bu borsanın çok fazla merkezi güç kullandığına dair argümanların olduğunu belirtti. Binance’in sektörde çok güçlü olduğunu ve bu gücünü de farklı yönlerde kullandığını belirtti. Borsanın yüksek listeleme ücretlerine ve token’lar üzerindeki etkisi ile hangi coin’lerin yükseleceği ve hangi coin’lerin düşeceği konusunda etkili olduğunu söyledi.

Buterin açıklamalarına şu şekilde devam etti ‘’ borsaların merkeziyetsiz olması önemli ve coin’lerin merkezi borsaların ne yaptığından bağımsız olarak daha iyi şeyler yapabilecekleri bir sistem kurmak istiyorum.’’ Binance çoğunluğun iyiliği için Blochain kullanımını arttırmayı hedefliyor. Bu amaçla da 2018 Ekiminde bir duyuru yapmıştı ve bu duyuruda listeleme ücretlerinin tamamının Blockchain Charity Foundation’a bağışlayacağını belirtmişti.

.