Metaplanet 250 Milyon Yen Değerinde BTC Alacak!

Japon firması Metaplanet, son satın alımıyla Bitcoin portföyünü yoğunlaştırmaya devam ediyor. Genellikle MicroStrategy ile karşılaştırılan Metaplanet, Bitcoin varlıklarını aktif olarak artıran bir Japon kuruluşu olarak dikkat çekiyor. Şirketin sosyal medya platformu X’teki son gönderisine göre, Metaplanet’in yönetim kurulu 250 milyon Yen (yaklaşık 1,5 milyon dolar) değerinde ek Bitcoin satın alınmasını onayladı. Bu, şirketin bu ay gerçekleştirdiği ikinci Bitcoin satın alımı oldu. Metaplanet, yaptığı açıklamada, “Metaplanet yöneticileri, ek olarak 250 milyon Yen tutarında BTC satın alınmasına izin verdi” ifadelerini kullandı.

Bu son satın alma, Metaplanet’in bu ayın başlarında yaklaşık 200 milyon Yen değerinde 19,87 Bitcoin’lik önceki yatırımının hemen ardından geldi. Metaplanet’in bu yoğun alım stratejisi, firmanın kripto para birimlerine olan güvenini ve bu alanda daha fazla varlık edinme isteğini ortaya koyuyor.

8 Nisan’da Metaplanet, Tokyo Menkul Kıymetler Borsası’nda Bitcoin’e yatırım yapan ilk halka açık şirket olma niyetini açıkladı. Bu açıklama, kripto para piyasalarında büyük ilgi uyandırdı. Firma, bu iddialı hamlesi için 1 milyar Yen (o dönemde yaklaşık 6,25 milyon dolar) ayırdı ve bu fonu Bitcoin satın almak için kullandı. Metaplanet’in bu stratejik adımı, Japonya’daki diğer şirketler için de bir örnek teşkil edebilir ve kripto para piyasasına olan kurumsal ilgiyi artırabilir.

Metaplanet’in bu agresif yatırım stratejisi, Bitcoin’in uzun vadeli değerine olan inancını yansıtıyor. Şirket, Bitcoin’in gelecekteki potansiyelini göz önünde bulundurarak portföyünü genişletmeye devam ediyor. Bu hamleler, Metaplanet’i Japonya’daki kripto para piyasasında öncü bir konuma getiriyor ve şirketin finansal stratejilerine olan güveni artırıyor.

Japanese Investment Firm Metaplanet Announces Purchase of Bitcoin Worth ¥1  Billion