MicroStrategy 500 Milyon Dolarlık Teklifle Bitcoin Zulasını Artıracak!

MicroStrategy, daha fazla Bitcoin alımını finanse etmek için dönüştürülebilir banknotları kullanacak. Şirket, bugün 500 milyon dolarlık dönüştürülebilir kıdemli tahviller şeklinde özel bir teklif duyurdu. Bu tahviller, MicroStrategy’nin teminatsız üst düzey yükümlülükleri olacak ve 15 Haziran 2032’de vadesi dolacak, altı ayda bir faiz ödeyecek.

MicroStrategy ayrıca, tahvillerin ilk alıcılarına, tahvillerin ilk ihraç tarihinden itibaren 13 gün içinde, toplamda ek 75 milyon dolara kadar anapara tutarını satın alma seçeneği sunmayı planlıyor. Şirket, arzın piyasa ve diğer koşullara bağlı olduğunu ve tamamlanma garantisi vermediğini belirtti.

Teklif, 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası kapsamındaki Kural 144A’dan yararlanan nitelikli kurumsal alıcılara yönelik olacak. Bu tahviller, şirketin takdirine bağlı olarak nakde, MicroStrategy’nin A sınıfı adi hisse senetlerine veya bunların bir kombinasyonuna dönüştürülebilecek. Dönüşüm koşulları, teklifin fiyatlandırılmasına göre belirlenecek.

Bu, teknoloji şirketinin 2024 yılında sunduğu 1,6 milyar dolarlık üçüncü dönüştürülebilir banknot teklifidir. İlki Mart ayında gerçekleştirilmiş ve 600 milyon dolar satılmıştı, ardından yaklaşık bir hafta sonra 500 milyon dolarlık ikinci satış yapılmıştı.

CryptoQuant’ın verilerine göre, MicroStrategy’nin şu anda 14,4 milyar dolar değerinde 214.440 BTC’si var. Şirketin gerçekleşmemiş karı yaklaşık 7 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Özellikle, MicroStrategy, Mayıs ayında altı aylık satın alma serisini kırdı; bu, şirketin geçen yılın Kasım ayından bu yana Bitcoin yatırımı yapmadığı ilk ay oldu.

Why Bitcoin Whale MicroStrategy (MSTR) Stock Price Is Soaring?