OKX Hong Kong’da Ticaret Hizmetlerini Sonlandırıyor!

Küresel kripto borsası OKX, Hong Kong’daki Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) lisans başvurusunu geri çektiğini ve 31 Mayıs 2024’e kadar Hong Kong sakinlerine yönelik merkezi ticaret hizmetlerini durduracağını duyurdu. Şirket, bu kararın düzenleyici talepler doğrultusunda alındığını belirtti.

OKX, yaptığı açıklamada müşterilerin fonlarının güvende olduğunu ve para çekme hizmetlerinin belirtilen tarihe kadar etkilenmeyeceğini söyledi. 31 Mayıs’tan sonra kullanıcılar varlıklarını çekme olanağına sahip olacak. Şirket, müşterilerinden 31 Mayıs’tan sonra para yatırmaktan kaçınmalarını istedi. Bu tarihten sonra kalan bakiyeler, şirketin kullanım şartlarına uygun olarak sahipsiz mülk olarak değerlendirilecektir.

Bu karar, Hong Kong’daki VASP başvurularını geri çeken diğer kripto firmalarının izlediği daha geniş bir eğilimle uyumlu. Bu eğilim, Yasama Konseyi’nin Aralık 2022’de kabul ettiği ve Haziran 2023’te başlayacak yeni bir lisanslama rejimine zemin hazırlayan değişikliğin ardından geldi. Gate.io’nun Gate.HK’si, Binance’e bağlı HKVAEX ve Huobi HK’nin HTX’i gibi diğer borsalar da yakın zamanda VASP başvurularını geri çekti.

OKX, geri çekilmesine rağmen, kendi kendine barındırılan cüzdanlar da dahil olmak üzere OKX’in Web3 hizmetlerinin bölgedeki kullanıcılar tarafından erişilebilir olmaya devam edeceğini belirtti.

OKX plans to launch Hong Kong branch to apply for VASP licence LeapRate