Robinhood Artık Tüm ABD’de Kullanılabilir !

Robinhood, uluslararası alanda genişlemeye hazırlanırken Johann Kerbrat, “ABD’de başladığımız işi bitirmek mantıklıydı” dedi. Robinhood Crypto artık 50 eyaletin yanı sıra ABD Virjin Adaları ve Porto Riko’da da mevcuttur. Bu, tüm ABD topraklarındaki kullanıcıların Robinhood Crypto’da Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Avalanche dahil 15 varlıkla işlem yapabileceği anlamına gelir.

Robinhood Crypto’nun birincil rekabeti, eyaletlerde kripto borsaları Coinbase ve Kraken’den geliyor. Ancak bir eyaletin ve iki yeni Amerikan bölgesinin eklenmesi, ABD merkezli müşteriler için kullanılabilirlik açısından her ikisini de geride bıraktığı anlamına geliyor.

Diğer iki ABD borsasının aksine, Robinhood’un hacmi CoinGecko veya CoinMarketCap gibi fiyat toplayıcılarında takip edilmiyor. Bunun yerine, Robinhood hacimlerini üç aylık kazançlarıyla birlikte bildirme eğilimindedir.

Robinhood, son raporuna göre uygulamasında 7,1 milyar dolar değerinde kripto para ticareti gördü. Bu, Nisan ayında gördüğü 10,1 milyar dolara göre %30’luk bir düşüş. Şirketin kripto işi, Mayıs ayında 86,8 milyar dolar işlem gören hisse senedi işinin yanında hala çok geride kalıyor. Bu da Nisan ayındaki 70,7 milyar dolara göre %23’lük bir artış anlamına geliyor. Şirketin kripto biriminin başkan yardımcısı ve genel müdürü Johann Kerbrat, Decrypt’e yaptığı açıklamada, genişleme haberinin Robinhood’un ekstra bir lisans alması ve eyalet düzeyindeki kuralların hafifletilmesiyle mümkün olduğunu söyledi. “Porto Riko’da para transferi lisansı aldık ve Hawaii’de, orada işlem yapmamızı engelleyen mevcut sistemi sonlandırdılar,” dedi.

Geçtiğimiz hafta Hawaii Ticaret ve Tüketici İşleri Bakanlığı ve Teknoloji Geliştirme Kurumu, kripto para şirketlerinin “eyalette iş yapmak için artık Hawaii tarafından verilmiş bir para transfer lisansına ihtiyaç duymayacaklarını” duyurdu.

ABD Virjin Adaları’nda ise üstesinden gelinmesi gereken düzenleyici engeller bulunmuyor. Kerbrat, “Uluslararası arenaya açılma ve AB’de de hizmet vermeye başlama çabalarımız kapsamında, ABD’de başladığımız işi bitirip ABD’nin her yerinde hizmet vermeye devam etmek mantıklıydı” dedi. Robinhood Crypto için yükselişli bir yaz oldu. Şirket, daha geçen ay, kripto para borsası Bitstamp’ı 200 milyon dolarlık nakit anlaşmayla satın aldığını duyurdu. Kerbrat, bu konuda işlerin 2025’in başlarında tamamlanması için hala yolda olduğunu söyledi.

“Uzun bir yol olacak,” dedi. “Kontrol zincirini ve kapanış koşullarının bir kısmını halletmemiz gerekiyor, bu yüzden kapanışın 2025’in ilk yarısına kadar gerçekleşmesini beklemiyoruz.”

What is Robinhood? What to know about company under fire over GameStop  trade restrictions | Fox Business