3.25 Milyar Dolarlık BTC Transferi Gerçekleşti

Yılbaşından bu yana yüzde yüz oranında değer artışı yakalayan Bitcoin dünyanın en çok işime hacmine sahip kripto parası. Bu ay itibari ile imiş çıkışlı bir grafik sergileyen coine yatırımcılarının güveni tam. Özellikle de 1 haftadır hareketsiz kalan kripto para bugün yaşanan yüklü transfer ile ilgiyi toplamayı başardı.

Bitcoin birkaç haftadır stabil bir görüntü çizse de bugün 3.25 Milyar Dolarlık bir transfere imza attı. Üstelik transferin Binance cüzdanına yapılmış olması ilgili ikiye katladı. Yapılan bu transfer sirkülasyonda bulunan toplam rakamın yüzde 2.8’ine tekabül ediyor. Ayrıca Changpeng Zhao tarafından da bir açıklama yapılmış değil. Yatırımcılar bugün içinde söz konusu transfere ilişkin bir açıklama yapılmasını bekliyor.

Binance sıcak ya da soğuk transfer konusunda daha önce de başarılı işlere imza atan bir cüzdan. Ancak söz konusu 3.25 Milyar Dolarlık Bitcoin olduğunda yatırımcılar endişelenmeye başladı. Çünkü bu denli yüksel bir tutarın hacklenmesi tüm kripto para borsasını yok edebilecek bir etkiye sahip.