ABD Başkan Adayı, Bitcoin’i Bağış Fırsatı Olarak Kabul Ediyor

Bitcoin siyaset sahnesinde yolda. 2020 ABD başkan adayı Andrew Yang, kampanyası için kripto paraları resmi bağışlar olarak kabul edecek.

Bitcoin’i Ve Diğer Kripto Para Birimleri Bağış Olarak Kabul Edilecek

2020’de Demokrat Parti’de ABD Başkanlığı için mücadele eden Çin ve Amerikan Andrew Yang’ın ikinci nesli, Bitcoin’i ve diğer kripto para birimlerini bağış olarak kabul edeceğini açıkladı.

Bitcoin, Ethereum Ve Neredeyse Herhangi Bir Kripto Para Birimi Kabul Edilir

İnsan refahına odaklanan “insan kapitalizmi” olarak bilinen bir politikayı savunan Yang, bir bağış aracı olarak Bitcoin ve Ethereum’u kabul edecek. Kampanyası, ERC20 standardına dayandığı sürece başka bir şifreli parayla yapılan bağışları da memnuniyetle karşılayacak. Bir kripto bağışının tek kısıtlaması, en az 2.500 dolar olması.

Ayrıca, Yang agresif bir şekilde ana akım teknolojisinden yararlanıyor, Venmo ödemelerini kabul ediyor ve kampanya etkinliklerini internette yayınlamak için Twitch ve Instagram TV’yi kullanıyor.

Bağış Süreci Oldukça Kapsamlı

Bağış yapmak isteyen kişiler, seçmen niteliklerini doğrulayan bir form alırlar. Kampanya onaylandıktan sonra, bağışın aktarılmasına izin vermek için bir kripto adresi gönderilecek.

Siyasette Temel Atma

Bu, bitcoin’in ilk çıkışından uzak. Aslında, Mayıs ayında Demokratlar Dave Min ve Brian Forde arasında bir çatışmanın sebebi kripto paralardı.

Daha önce, Teksaslı Lewisville’deki dört kez belediye başkanlığı adayı olan Winston Edmonson, toplumun yerel polisin finansman aracı olarak kendi kripto para birimini verdiğini ileri sürdü. Teklif yerel vergileri artırmayı önlemeyi amaçladı.

Eski Kongre Üyesi Ron Paul Girişimlerin Çok İlerlediğini Açıkladı

Temmuz ayı başlarında, tanınmış ABD’li politikacı ve eski kongre üyesi Ron Paul, ABD dolarının cryptocurrency ile değiştirilmesine yönelik girişimlerin çok ileri olduğunu belirtiyor. Paul; ‘Kağıt paranın altın veya kripto para ile değiştirilmesi için bazı büyük çabalar sarf edilirken, diğerleri doların dünya rezerv parası olarak karşı karşıya gelmeyi planlamaktadır.’ açıklamasında bulundu.

Geçen yıl Eylül ayında Missouri Senatosu adayı Austin Petersen, kampanyasının Bitcoin’i kabul edeceğini de duyurdu.