Binance 5 Kripto Para Birimini Çıkardı

Dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük borsaları arasında olan Binance, 2019 yılına oldukça hızlı başlamıştı. Hatırlıyoruz ki Avrupa’da büyük satış hedefleyen şirket, Binance Jersey adında bir işlem piyasası daha kurmuştu. Bu gelişme devam ederken Binance Jersey ilgi görmüş, şirket yeni güncellemeleri de yapmaya başlamıştı.

Son yenilik ise Binance kripto para borsası üzerine oldu. Yapılan açıklamada 22 Şubat 2019 Türkiye Saatiyle 13.00’dan itibaren CloakCoin (CLOAK), Modum (MOD), SALT (SALT), Substratum (SUB) ve Wings’in (WINGS) tüm ticaret çiftlerinde işlemler tamamen duracak. Açıklamanın detaylarında bu kripto paraların işlemlerinin 22 Şubat 2019 saat 13.00’a kadar çekilmesi gerektiğinin bilgisi verildi.

Akıllarda soru işaretlerinin gelmesini önlemek amacıyla açıklamalarda bulunan Binance yetkilileri, bunu ayrıca sosyal medya hesapları üzerinden de duyurdu. Yatırımcıların bu tarihe kadar işlem çiftlerine dikkat etmesi gerektiği ve bu kripto paraların çıkarılacağını bizzat duyurdu.

Duyurunun devamında ise bu kripto paraların hızla bir değeri düştü. Ortalama olarak yüzde 9 ile 13 bandında gerileme yaşayan kripto paralar, Binance’nin yüksek standartlarına uymamasından dolayı kaldırıldı.