Binance’e Giremeyen Kullanıcılar Telaşa Kapıldı

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında olan Binance, geçtiğimiz günler içerisinde Avrupa’ya açılarak Binance Jersey girişimini yapmıştı. Bunun yanında gelecek vaat eden projelere imza atan Binance, ayrıcalıklı olarak yatırımcıları bünyesine katmaya devam ediyordu. Ayrıca gece saatlerinde ansızın sistemler kapandı ve siteye girişlerde sorun meydana geldi. Binance’ye sabah saatlerinde giremeyen kullanıcılar ise, büyük bir telaşa kapıldı.

Bazı kullanıcıların sistemlere 30 dakika gibi bir süre içerisinde giremediği öğrenildi. Reddit ve Twitter gibi sosyal medya hesapları üzerinden durumu yetkililere bildiren kullanıcılar, olası bir saldırı durumu için rapor gönderdi. Daha sonra gelen bilgilere bakılacak olursa, herhangi bir saldırı olmadığı gözlendi ve teknik bir aksaklıktan dolayı sistemlere erişim verilemiyor dendi. Kurucu ve aynı zamanda şirketin CEO’su olan Changpeng Zhao fonların güvende olduğunu belirten bir haber yayınladı.

Zhao verdiği bilgiler doğrultusunda cümlelerine şu şekilde devam etti: ‘’ Bir ara katman sorunu yaşandı ve bu durumdan kullanıcılar da 30 dakika gibi bir süre etkilendi. Artık her şey normale döndü, verdiğimiz rahatsızlıkta dolayı sizlerden özür diliyoruz.’’ Dedi.

Son zamanlarda büyük girişimleriyle dikkat çeken Binance, Dolar ve Euro pariteleriyle işlem yapabilme özelliği eklediği için, büyük kripto para borsaları arasında yer almayı başardı. Diğer yandan meydana gelen giriş sorunu ise, Binance Coin yükselirken oldu. Binance kripto parası tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.