Bir Sonraki Büyük Bitcoin Boğa Çalışması İçin Tetikleyici Olacak Mı?

Kurumsal yatırımcıların girişi, bir sonraki Bitcoin boğa akışının başlangıç ​​sinyali ve kripto piyasasına yeni sermaye girişi olarak görülüyor. Dün New York Borsası’nın (NYSE) ana şirketi, kurumsal tüccarların ve sıradan müşterilerin dijital varlıkların yanı sıra “fiziksel” Bitcoin vadeli işlemlerini yapabileceği kendi platformunu açmayı planladığını duyurdu.

Yeni Bir Platform ‘Bakkt’

New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ardındaki ana şirket Intercontinental Exchange, mevcut borsalar ile aynı teknolojiyi kullanarak tam olarak denetlenen ve izlenen kripto para ve dijital varlıkların ticaretine yönelik yeni bir platform olan “Bakkt” i başlatmayı planlıyor.

Ve Tahmini Satış Hacminin 270 Milyar Dolar Olacağı Planlanılıyor

Proje ortakları arasında projenin tanınmış şirketleri arasında Microsoft, BCG veya Starbucks bulunmakta. Bakkt’ın CEO’su Kelly Loeffler, resmi basın açıklamasında, platformun herhangi bir tüccar için serbestçe erişilebilir olacağını ve tahmini satış hacminin 270 milyar dolar olacağını belirtiyor:

“Bakkt ekosisteminin federal düzenlenmiş pazarları ve depolamayı, ticari ve tüketici uygulamalarını içermesi bekleniyor. Bitcoin günümüzde en likit kripto para olduğundan, ilk kullanım durumları Bitcoin’in para birimine dönüştürülmesi için olacaktır. Çabalar, tahmini 270 milyar dolarlık dijital varlık pazarındaki değişen ihtiyaçları ele alacak. ”

Varlık Sınıfında Halk Arasında Güven Artırmak

Jeffrey C., Intercontinental Exchange başkanı yeni platform yeni varlık sınıfında halk arasında güven artırmak olduğunu basın toplantısında açıkladı:

“Dijital varlıklar için kurumsal ve tüketici uygulamaları ile düzenlenmiş, ağ altyapısını bir araya getirerek, daha önce düzenlenmemiş pazarlarda bizim sicili, şeffaflık ve güven doğrultusunda getirmek için küresel ölçekte varlık sınıfında güveni güçlendirmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Starbucks, Mobil Ödeme Alanında Katkıda Bulunacak

Microsoft’un bulut çözümleri projeye önemli bir katkı sağlaması planlanılıyor. Starbucks, mobil ödeme alanında uzmanlığa katkıda bulunacak, ancak şimdilik daha fazla ayrıntı bilinmemekte.

Bakkt Borsası’nın piyasaya sürülüp başlamaması, gerçekte kripto para birimlerinin fiyatlarını gökyüzüne katacak. Bununla birlikte, bu gelişmenin, nüfus içindeki kripto paranın adaptasyonuna ve potansiyel bir varlık sınıfı olarak dijital para birimlerinin kurulmasına önemli bir katkı yapması düşünülmekte.