Bitcoin ETF Uygulamalarının Reddi SEC Tarafından Tekrar Gözden Geçiriliyor

SEC, dünün dokuz Bitcoin ETF’nin reddini yeniden incelemeye karar verdi. Bu gerçekten ilginç bir geri dönüş ve kripto topluluğunun rahat bir nefes almasını sağlıyor.

Tünelin Sonunda Işık Var Mı?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) NYSE Arca ve diğer düzenlemeye tabi borsalarında listelenmiş olmalıdır fonlar (ETF), Bitcoin alışverişi ile takas kararı aldı, geri çevirdi. Başlangıçta, SEC çünkü manipülasyon gelen kaygılar, yanı sıra çok sayıda düzensiz borsalarda Bitcoins mevcudiyeti ziyana emniyete Bitcoin ETF her reddetmiştir. Aslında, bazı hatta şimdiye kadar BitMEX ‘bakım’ çevrimdışı için olduğu gerçeği ile çakıştı Bitcoins son 300 $ dolar atlama, Bitcoin temelinde bir ETF onaylaması SEC korkuların bir onay olduğunu gitti.

Sürpriz bir şekilde, dünkü reddetmeden sonra SEC, başlangıçta ajansın yönetimi adına çalışanlar tarafından yazılan bu önerileri gözden geçirme kararı aldı. ‘SEC Komiseri Hester Peirce tweet attı: “Dün bir dizi Bitcoin ETF’sinin SRO kurallarını onaylamayan personel siparişleri askıya alındı Komisyon değerlendirmesi’ açıklamasında bulunudu.

SEC Komiser Peirce Pro-Bitcoin

Peirce ayrıca, SEC’in çoğu zaman benzer kararları çalışanlara vereceğini ve resmi ifadeler alındıktan sonra bile kararları gözden geçirme ve değiştirme hakkını saklı tuttuğunu belirtti. Geçmişte, Peirce, Wink’in aşağıdaki argümanlarla Wink’in Bitcoin ETF’i reddetmesi hakkındaki görüşlerini ifade etti: ‘Söz konusu ETF’yi onaylamış olsaydık, yatırımcılar satın almayı veya ondan kaçınmayı seçebilirdi. Komisyonun mevcut yaklaşımı, yatırımcıları bu karardan mahrum bırakıyor. Yeniliğin kapı bekçisi rolünü reddediyorum – yatırımcı koruma misyonumuzdan (sermaye oluşumunun teşvikinden ve adil, düzenli ve verimli piyasaların kolaylaştırılmasından) farklı olan (ve uyumsuz olan) bir rol.’ dedi.

Aynı zamanda NYSE’ye, SEC yönetim kurulu başkanı Jay Clayton ve yardımcı komisyon üyelerinin SEC uygulamalarının adil bir karar vermiş olup olmadığını belirlemek için her bir başvuruyu inceleyeceğini belirten bir kopyasını da vermiştir. Mektubun bu gözden geçirme kararının yayınlanması için bir tarih ya da son tarih yoktur.