Bitcoin Fiyatının Altcoin’e Etkisi

Bir süredir Alt coin piyasasına ilişkin merakla beklenen yükseliş henüz gerçekleşmiş değil. Ünlü bir analist yaptığı bir yorum ile alt coin rakamları üzerindeki durgunluk hakkında yorumda bulundu. Analiste göre alt coin fiyatlarının artması Bitcoin rakamlarının artmasına bağlı. Hatta artmasının yani sıra rekor seviyelere ulaşması da şart. Ancak bu şekilde alt coin piyasasında hareketlilik söz konusu olabilecek.

Birkaç haftadır kripto para piyasasında küçük çaplı artışlar söz konusu olmakta. Özellikle de Bitcoin kırdığı rekorlar ile piyasası hareketlendirmeyi başardı. Bir grup ekonomiste göre Bitcoin’deki bu artış alt coin piyasasını da hareketlendirecekti. Ancak henüz beklenen artış söz konusu olmadı. Ünlü analist bu hareketliliğin gerçekleşebilmesi için Bitcoin’in rekor kırması gerekiyor.

Alt coin piyasası 2017 yılının şubat ayında ilk ciddi yükselişini yakalamıştı. Çünkü şubat ayında Stellar yüzde 3200, Etherum yüzde 1060, Litecoin ise yüzde 700 oranında bir artış yaşamıştı. Bitcoin ise tam yüzde 5300 oranında artmış ve müthiş bir rekora imza atmıştı. Bunu hatırlatan analist yeni bir alt coin hareketliliği için Bitcoin’in rekor kırması gerektiğini savunuyor.