Bitcoin İçin Kritik Tarih

Bitcoin 29 kasım 2017 yılından bu yana ilk kez 10 bin dolar psikolojik sınırına ulaştı. Üstelik 26 mart 2017 yılında çıktığı yolculuk sırasında hiç kimse bu Kripto paranın bu denli bir artış yakalayabileceğini tahmin dahi edemezdi. Üstelik bu tarihlerde ülkemizde kripto paraya dair herhangi bir bilgi ve deneyim de yok denilebilecek kadar azdı.

Ülkemizde Bitcoin 17 aralık 2017 yılı itibari ile çok konuşulur ve kullanılır oldu. Bu tarih çok ince bir çizgiyi de beraberinde getirdi. Yakaladığı ciddi yükselişler ile kimi yatırımcıyı mutlu ve zengin eden Bitcoin bazı tatminsiz yatırımcıların da kaybetmesine yol açtı. Kısacası kimi zengin olurken, kimi de elindekini kaybetti.

Bitcoin’in yeniden kazandırmaya başlayacağı tarihlere gelmiş bulunuyoruz. Özellikle de 10 bin dolar seviyesindeki FOMO adımına çok yaklaşmış bulunuyor. Özellikle de Coinbase ve Binance gibi borsalarda an itibari ile 9.800 dolardan işlem görmeye başladı bile. Bu da dolar karşısında yüzde 162 oranında arttığının bir göstergesi. Üstelik artışını etkileyecek herhangi bir direnç noktası da bulunmuyor.