Bitcoin Tüm Gelişmelere Rağmen Artıyor

Kripto para devinin ticari hacmi mayıs ayı itibari ile büyük bir çıkış yakaladı. Hatta en yüksek çıkışının yaşandığı 2017 yolu aralık ayının rakamları dahi yeni bir rekor ile egale edildi. Ancak Haziran ayı itibari ile kripto para piyasasında 1 dolarlık bir düşüş yasandı. Ancak hacim konusunda herhangi bir düşüşün yaşanmaması kripto para devine olan güvenin boşa çıkmadığını gösteriyor.

Bitcoin nisan ve mayıs ayları içerisinde 9 bin dolar psikolojik barajını geçti ve tarihinin en yüksek rakamlarına ulaştı. Üstelik CoinMarketCap ticari hacmi de 17 milyar doları geride bıraktı. Dolayısıyla Bitcoin rakamlarında düşüş gerçekleşiyor olsa dahi ticari hacim anlamında herhangi bir paralel düşüş söz konusu değil.

Bitcoin ticari hacminin artışı konusunda pek çok sav ortaya atılmakta. Ancak en tutarlı ve en etkili olan elbette ticaret savaşları. Özellikle de Amerika ve Çin arasında meydana gelen ticaret karmaşası Bitcoin ticaret hacminin artmasına neden olan en önemli etkenlerden bir tanesi olarak kabul ediliyor.