Bitcoin, Twiter CEO’su Jack Dorsey’in Gündeminde

Twitter’ın hem kurucusu hem de CEO’su olan Jack Dorsey bünyelerine bitcoin ve diğer kripto paraların geliştirilmesi konusunda çalışacak elemanlar alacakları konusunda bir açıklama yaptı. Jack Dorsey’in bitcoine özel ilgi gösterdiği bilinmekteydi ve ekopara sisteminin geliştirilmesi konusuna da el atmış görünüyor.

Hiçbir ülkenin para birimi olmayan bitcoin pek çok ülke tarafından önü kesilmek istense de günümüzde en çok kullanılan kripto para olarak piyasa da yer almaktadır. Bitcoin bu başarıyı geliştirilmesi için özel bir çaba harcanmadan yakalamıştır.

Jack Dorsey ise attığı twitler ile üç ya da dört kripto para mühendisiyle, bir tasarımcıyı Square bünyesinde işe alacağını açıkladı bu şekilde bitcoin ve diğer kripto paraların ekosistemine kaynak sağlamayı amaçladığını belirtti. Bu çalışmanın Square firmasına katkı amaçlı olmadığını sadece kripto para gelişimi amacıyla yapılacağını belirtti Dorsey.

Jack Dorsey’in bitcoin transferinde sıfır komisyon ve işlem ücreti ile işlemlerin yapılmasına olanak sağlayacak olan Lhitning Network teknolojisi ile de yakından ilgili olduğu zaten bilinen bir gerçek olduğundan bu girişimi pek şaşkınlık yaratmamıştır.