Bitcoin Uzun Bir Aradan Sonra Umut Verdi

2018 yılının Temmuz ayından beri düşüş gösteren ünlü kripto para bitimi Bitcoin, 6 ay aradan sonra 3.414 Dolar bandına gelmesiyle beraber, umut verdi. Bitcoin aylık grafik göz önüne alındığı zaman yeşil ışık yakma yoluna doğru gidiyor. Olumlu bir ay olarak değerlendirilen bu süreçte eğer ilerleme gösterirse, 2018 yılından beri bir ilk yaşanacak ve Bitcoin 6 aylık süreçte ulaşamadığı rakama gelecek. Bununla ilgili olarak konuşan ünlü kripto para yatırımcısı Josh Rager, yorumlarını aktardı.

“Bitcoin 2018 Temmuz ayından beri aradığı yeşil ışığı yakalamaya çalışıyor. Aynı zamanda geçtiğimiz 6 aylık süreç içerisinde sürekli olarak kırmızı bir ışık gösterdiğini görüyoruz. Eğer Bitcoin böyle devam ederse 6 aylık olan eğilim kırılmış olacak ve BTC ilk yeşil ışığını yakmış olacak. Aksi takdirde farklı bir gelişme olursa, bu kırmızı ışık devam edecek.”

Yaklaşık 2 ay önce son 1 yılın en düşük seviyelerini gören ünlü kripto para birimi Bitcoin, 3122 Dolardan alıcı buluyordu. Son günlerde gösterdiği yükseliş ile beraber biraz da olsa toparladı ve %15’lik bir yükselme göstererek şuanda 3.630 dolardan alıcı buluyor. Genel olarak yatırımcıların bir çoğu düşüş beklese de, 2019 yılı Bitcoin için umut vaat ediyor.