Bitcoin ve Ethereum’dan Pozitif Atak

Geçtiğimiz birkaç haftadır kripto para piyasası durgunluğunu korumaktaydı. Özellikle de Bitcoin gibi devlerin yükselişe geçmesi beklenmekteydi. Gün içinde kripto para piyasası çok küçük çaplı da olsa yükselişe geçti. Özellikle de Bitcoin ve Ethereum fiyatları üzerinde yükselişler yatırımcıları yeniden heyecanlandırdı. Bu yükselişin gün içinde psikolojik sınırlara ulaşabileceği tahmin ediliyor.

Bitcoin’in 9 bin dolar barajını aşması yeniden düşebileceği algısını oluşturdu. Ancak uzun süredir Bitcoin bu barajın üzerinde kalmayı başardı. Hatta son 24 saat içinde yüzde 1.36 oranında artış yaşayan kripto para devi 1.295 dolardan işlem görüyor. Dolayısıyla 9.300 seviyelerini asmaya çok yakın. Yükseliş çok küçük çaplı olsa dahi istikrarını koruyor olduğunu gösteriyor.

Ethereum yalnızca yüzde 0.20 oranında bir artış yaşadı. Her ne kadar küçük çaplı bir artış olsa da An itibari ile 269 dolardan işlem görmeye başladı. Eğer Ethereum 275 doları aşmayı başarır ise kendisinden beklenen başarıyı yakalamış olacak ve belirlenen psikolojik sınırı aşmış oldu. Şimdi yatırımcıların gözü kulağı önümüzdeki saatlerde.