Bitcoin Ve Kripto Paralar Starbucks Ve Kodak İle Önem Kazanacak

ICOx Yenilikler Başkanı Bruce Elliott’a göre, büyük markalar ve ICO’lar değil perakendeciler bir sonraki seviyeye kadar Bitcoin ve diğer kripto paralarını alacaklar.

Geleneksel Oyuncular Cryptocurrency Kullanımını Yaygınlaştıracak

Elliott firması işletmeleri kripto-para endüstrisine getirmeye yardımcı olurken, ICOx Innovations’ın işi Kodak gibi tanınmış müşteriler üzerinde yoğunlaşıyor. ICOx Yenilikler sıkıca geleneksel bir pazar benimsenmesi cryptocurrency alanını sağlıyor inanıyor. KodakOne ve KodakCoin ve başkanının pazarlama faaliyetlerini geliştirmek için danışma platformudur.

Elliott, 2018’in başında şirketlerin kripto para birimlerini tanıtacağını ve hatta düşüneceğini tahmin edemeyeceğini, ancak Facebook’un Blockchain projelerine ve NYSE ana ICE’ye bağlanması da dahil olmak üzere bazı önemli gelişmelere hayretle baktığını söyledi. Bakkt Starbucks ve Microsoft ile tanışıyor.

Bakkt’ın vizyonu, dünyanın en hızlı büyüyen varlık sınıfına kolay erişim sağlayarak, kripto para birimleri için “küresel bir ekosistem” yaratmaktır. Bitcoin ile Starbucks kahve satın mümkün değil iken, dikkat ve açıklık mevcut iş modelinde kripto para, önemli bir kilometre taşı dahil etmekte.

Dolandırıcılar, ICO’lar Ve Ciddi Projeler

İyi bilinen kripto-itme 2013 yılında çevrimiçi perakendeci Overstock.com tarafından itilmiş olabilir; ancak, şirketler kripto-paralellik müşteri etkileşim modellerini kripto-likidite ve marka katılımını kullanarak araştırmaya başladı.

Elliott ayrıca, tüm şirketlerin düzgün bir geçişi olmadığını, Long Island Iced Teas’in dönüşümünü bir blockchain şirketine dönüştürerek, daha sonra ABD SEC’in dikkatini çeken büyük bir debacle olarak nitelendirdi. Ancak, ICO sahtekarlığı ve kripto dolandırıcılıklarının ortasında, Elliott, dijital varlıkların ekosistemine nüfuz etmeyi bekleyen şirketlerin sayısının arttığını kaydetti.

Facebook, Starbucks ve Microsoft yükselirken, IBM gibi şirketler blok zincirleme teknolojisi ve jetonlaştırma açısından birbiri ardına bir patent kazanıyor. Buna ek olarak, kurumsal bankalar (Goldman Sachs) özel bitcoin ticaret masaları açıyor ve sadece dijital varlıklar için velayet konusu için temelleri hazırlıyorlar.

Yavaş Ama İstikrarlı

Elliott, büyük markaların yavaş yavaş yeni teknolojilere doğru ilerlediğini vurguladı. Bununla birlikte, kripto para birimleri artık şirketlerin yeni demografiye girmek ve kabul edilmek için ne kullanabileceklerini görmezden gelmek için çok belirgindir.

Ancak, kripto para birimlerinin yakında hayatta kalmalarını sağlamak için güvenilir şirketlere ve yaygın marka bilinirliğine ve sadakatine ihtiyaç duyacak – aksi takdirde potansiyel bir varoluşsal krizi riske atacaklar. Bakış açısını açıklığa kavuşturmak için Elliott, KodakOne’un ABD’deki son Major League Baseball ortaklığı örneğini verdi ve şunları ekledi: ‘Yakında, kullanıcı tarafından oluşturulan fotoğraflar anında KodakOne Blockchain’e yüklenir, böylece fotoğrafçılar kullanım için hemen (KodakCoins’de) ödenir. Ancak bu entegrasyonun daha da önemli bir parçası, aynı sporseverlerin KodakCoins’i stadyumda soda, patates, sosis, bira ve mal satın almak için kullanabilmeleri.’ dedi.

Baktt’ın iddialı planları gerçeğe dönüşüyorsa, tahminen 55 milyon ABD vatandaşı, Bakko’nun çalışabileceği başka bir şirketin yanı sıra, Starbucks’tan kahve ve atıştırmalıklar satın almak için bir bitcoin ürününe erişebilecek.

Kripto Sürücülü Paralel Ekonomiler

Şirketler için bir kazan-kazan durumu. Eşler arası ağlar, hem teknoloji meraklısı hem de modaya yönelik demografik özelliklere ek olarak, markalar için paralel finans ve gelir oluşturabilir. Jetonlar ayrıca hem Hodler hem de kullanıcılar için teşvikler ve indirimler sağlayan bir sadakat programı olabilir.

ICOx başkanı ayrıca “gerçek bir ekonominin bileşenleri zaten var” diyerek, belirteçler dolaşımda olduğundan ve geleneksel arz ve talep fiyatlandırma modellerine değer verildiğini söyledi.