Bitcoin Yatırımcıları: 2019’da Bu Tarihlere Dikkat Edin!

Biliyoruz ki Bitcoin ve diğer kripto para borsaları 2018 yılında net düşüşler yaşadı ve yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. 2019 yılının henüz ilk başlarındayken yaşanan gelişmeler ile beraber kripto paraların büyük bir bölümü yeşil ışık yaktı. Kötü geçen 2018 yılına göre uzman analizcilerin yaptığı yorumlar, 2019 yılı için oldukça umut verici şekilde ilerliyor. Peki bitcoin yatırımcıları için 2019 yılında ne gibi gelişmeler bekleniyor ve hangi tarihlere dikkat edilmesi gerekiyor? Detayları sizler için paylaştık.

Bakkt Platformu İçin Geri Sayım- Ocak-Şubat 2019

Bütün yatırımcılarının merakla beklediği ve aynı zamanda kripto para piyasaları içerisine kurumsal yatırımcının para akışını sağlayacağı söylenen Bakkt şirketi, yakın bir tarihte aramıza katılıyor. Geri sayıma çok az bir süre kala, bu platformun açılışı fiyatlara olumlu olarak etki gösterecek. Açılış tarihi henüz belirlenmemişken, Ocak-Şubat ayı içerisinde olduğu bekleniyor.

Nasdaq Vadeli Bitcoin 2019’un İlk Çeyreği

Nasdaq’ta kripto para borsasında dev bir yankı uyandırmaya hazırlanıyor. Şuanda bizlere ulaşan herhangi bir net tarih olmasa da, vadeli bitcoin piyasası, fiyatlara olumlu olarak etki gösterecek gibi görülüyor. Beklenen tarih ise en geç Nisan ayı olarak gösterildi.

Vaneck/SolidX BTC ETF’si 27 Şubat

Geçtiğimiz dönemler içerisinde gündemlere sıklıkla gelen ve kurumsal yatırımcının sihirli anahtarı olan görülen Bitcoin ETF’si ile ilgili haberlere bir gelişme daha eklendi. Bilindiği üzere SEC’in verdiği erteleme kararı 27 şubatta son buluyor. Doğal olarak 27 şubat çok önemli bir tarih olarak karşımıza çıkıyor ve ne gibi gelişmeler olacak hep beraber göreceğiz.

Mt. Gox Koin Dağıtımı Şubat-Mayıs 2019

Yukarıda bahsedilen ETF’ye ek olarak Mt Gox. Koin dağıtım etkinliği de söz konusu durumda. Etkinlik tarihi olarak aktarılan net bilgi,  Şubat 2019 olarak yayımlandı. Fakat otoriteler çeşitli yasal zorunluluklar ve ek olarak bazı zorlukların olması nedeninden dolayı, esas dağıtımların En geç Mayıs ayında olacağını söylüyor. Mt Gox’un elinde yaklaşık olarak 166 bin BTC olduğu ve bu bitcoinlerin toplamı yaklaşık 665 milyon dolara kadar ulaştığı iddia ediliyor.