Bitcoin’de İlginç Transfer: 0.8 Dolar Göndermek İçin 7800 Dolar Ödedi

Kimliği henüz belirlenemeyen birinin yaptığı Bitcoin transferi şu sıralarda oldukça dikkat çekiyor. Biliyoruz ki geçtiğimiz dönemler içerisinde de çok ufak paralar göndermek için binlerce dolar transfer ücreti gönderen kullanıcıların haberlerini sizlere aktarmıştık. Sıradaki transfer işlemi ise oldukça ilginç. Bir vatandaş tam 0.80 dolar bitcoin göndermek adına 7800 dolar yani 1.99 Bitcoin transfer ücreti ödedi. 11 Mart’ta yapılan bu transfer işlemi oldukça ilgi çekti denilebilir.

Blok zinciri keşfinde dikkat çeken bu transfer işlemi iki hareketle tek bir cüzdan üzerinde meydana geldi. Bu adresten başka bir işlem dahi olmadığına bakılacak olursa, işlemin hatalı olup olmadığı yönünde arkasında herhangi bir güçlü sebep yer almıyor. Geçtiğimiz ay Ethereum blok ağında da bu tarz bir işlem görülmüş ve tek bir cüzdan farklı işlemler yapılmıştı.

Yapılan ayrıntılı inceleme ile 0.80 dolar değerinde Bitcoin alınan adreste yaklaşık olarak 2 milyon dolar değerinde yani 475 Bitcoin saklandığını görüyoruz. Ayrıca bu büyük hesapta 400 milyon dolara kadar gelen 370.000 işlem gerçekleştirilmiş, hesap oldukça aktif görünüyor.