Bitcoin’in Kaderi 4600 Dolarda Belirlenecek

Bitcoin şu saatlerde 3950 Dolar civarında alıcı bulurken, ünlü bir kripto para analisti 15 aydır süregelmekte olan ayı piyasası sonu için 4600 Dolar değerinin son derece kritik bir seviyede olduğunu aktardı. Geride bıraktığımız günlere baktığımız zaman ünlü kripto para birimi yavaş yavaş yukarı doğru hareket ederken 4000 doları aşmıştı ve piyasa hacmini de ilerletmişti. Dünden bugüne kadar sürede ise bir miktar geri çekildi ve 140 milyar piyasa hacmine inerken değeri de 3950 dolar oldu.

Twitter üzerinde 80 bini aşkın takipçisi bulunan ve tahminleri ile dikkat çeken analist DonAlt, CNN’ye yapmış olduğu açıklamada kripto paralardaki iyimserliğin tamamen Ethereum’dan kaynaklandığını söyledi. Ayrıca Bitcoin’in 4600 Dolar seviyesini geçtikten sonra 5000-6000 dolar bandına gelmezse ayı piyasasının hala devam edeceğini öngördü. 15 aydır devam eden piyasa için 4600 doların bir kader olduğunu söyleyen Analist, piyasada giren paranın az olduğunu da aktardı.

Analist Ethereum’un 80 dolardan 160 dolara kadar çıkması ve iki katlık bu artışın bir iyimserlik olduğunu ve diğer kripto paralara etki ettiğini söyledi. Ayrıca tüm kripto paralara bakıldığı zaman, şu zamanlarda iyi durumda olduklarını da aktardı.