Bitcoin’in Karma Oranı Artıyor: Kripto Pazarı İçin Olumlu Bir Sinyal Mi?

Bitcoin’in karma oranı sürekli ve istikrarlı bir şekilde büyümekte ve yeni rekorlar kırmakta. Madenciler için kazançlar yıllar boyunca dalgalandı ve keskin bir düşüş yaşadı, özellikle bu yıl keskin fiyat çöküşü nedeniyle, karma oranındaki artış Bitcoin ağında bir sabit ve pozitif bir sinyal vermekte.

Blockchain’in onayladığı gibi, Bitcoins (BTC) Hashrate, 4 Ağustos’ta ilk kez 52 trilyon saniyeye (52.000.000.000.000.000.000) ulaştı. Yılın başından bu yana, karma oranı üç katına çıktı. Sadece son üç ayda yüzde 60’lık bir artış oldu. Son olarak, haziran ayı ortalarında 40 trilyonun üzerinde yeni bir rekor kırdı.

Bitcoin İçin Yükselen Karma Oran Ne Anlama Geliyor?

Yükselen kar oranı, en azından madencilik sektörünün hala yükselmekte olduğunu ve Bitcoin fiyatının olumlu beklentilerinin olduğunu gösteriyor.

Karma oranı, blok zincirine bir blok yazmadan önce güvenlik nedenleriyle gerekli matematiksel aritmetik işlemleri çözmek için Bitcoin ağının hesaplama gücüne atıfta bulunmakta. Karma oranı, bir birimin aritmetik işlemi çözerken yapacağı deneme sayısını yansıtıyor.

Madenciliğin çok maliyetli olduğu ve yüksek bir elektrik tüketimine sahip olduğu bilindiğinden, madenciler her zaman ekonomiye dikkat etmelidir. Belirli bir BTC fiyatından, mayınlar ekonomik olmayabilir.

Hasar ve zorluk seviyesi, fiyatın yanında en önemli faktör. Küllük oranı arttıkça, zorluk seviyesi artar ve bu da madencilerin daha az BTC ve işlem ücretlerinin bir kısmını kazanmasına neden olur. Bununla birlikte, bazı madenciler için bu, ekipmanlarını yükseltme veya daha ucuz elektrik bulmayanların kârlılıkta keskin bir düşüşle karşı karşıya kalacağı anlamına da gelir. Artan rekabet nedeniyle, Bitcoin ağı da tüm ağın güvenliğini artıracaktır.

Bitcoin fiyatındaki düşüşe rağmen, pek çok analiste göre, hash oranının artmaya devam ettiği, en azından madencilerin boğaya devam edeceği ve fiyatların yakın gelecekte artmasını beklediği görülüyor.

Eski Wall Street Bayisi Ve Gazeteci Max Keizer Haziran Ayında Şunları Yazdı:

Fiyat Hashrate’i Takip Ediyor

Geçen hafta yapılan düzeltmelere rağmen, Bitcoin’in uzun vadeli geleceğine duyulan güven hala güçlü. ICE’nin Kasım ayına kadar dijital varlıklar için düzenlenmiş bir platform oluşturma ve başlatma duyurusu, birçok kişinin Bitcoin’in dibe vurduğu inancını güçlendiriyor.