BitMEX’te İşlem Hacmi Rekoru Kırıldı

Bitcoin’de ki fiyat artışının devam etmesi ve 13 bin doları görmesi ile birlikte BitMEX ticaret hacmi rekor seviyeye ulaştı. Dünyanın en büyük kripto para ticaretinin yapıldığı platform olan BitMEX yaşanan bu rekor işlem hacmi ile ilgili bilgileri sosyal medya hesabından paylaştı. BitMEX dünyada Bitcoin ve diğer coinlerin ticaretinin yapıldığı tek platform ve onun bu işlem hacminde artış rekoru kırması kripto para piyasasında ki artışında bir göstergesi olmaktadır.

BitMEX’te işlem hacmi 16 milyon dolara ulaşmıştır ve kripto para uzmanlarının yaptığı değerlendirmelere göre ise bu artışın devam edip etmeyeceği henüz kesin değil. Bilinmeyen bir diğer şey ise bu yükselişin neden olduğu ve bunda etkili olanın bireysel mi yoksa kurumsal yatırımcıların olduğu.

Kripto para piyasasında ki artış BitMEX gibi diğer büyük şirketleri de etkilemekte. Örneğin CME Groupbu şirketlerin içinde yer almakta ve CME Group’ta işlem hacminde ki artışı paylaşmıştı. Bitcoin’deki bu fiyat artışının devam etmesi halinde BitMEX ve diğer büyük şirketlerde işlem hacmi rekorları kırılmaya devam edecek gibi görünmekte.