Bitwisen’in Yayınladığı Rapor Kripto Para Piyasasını Sarsacak Gibi Görünüyor

eToro analisti Mati Greenspan tarafından hazırlanan rapor önemli tespitler içermekte ve bunun bitcoin fiyatında bir düşüşe neden olacak mı? Rapora göre Amerika kripto para borsalarında ki işlem hacimleri ve CoinMarketCap ta bulunan ilk 81 borsa dünya borsa işlem hacminin %95’ini oluşturmakta ve burada yer alan rakamlarda rakamlar aldatıcı olarak verilmekte.

Raporu inceleyen kişiler burada yapılan açıklamalar üzerine kripto para piyasasına karşı olan algının değişmesine neden olacak gibi görünmekte. Piyasada yıkama işlemi (wash trading) olarak bilinen bu işlem yasadışı olarak kabul ediliyor. CoinMarketCap bu rapor üzerine müşterilerinin daha net bilgiler alabilmeleri için çeşitli güncellemeler yapmaya karar verdiğini açıkladı.

Bitcoin hakkında çok fazla gelişmeler yaşanıyor olmasına ve yatırımcılarının endişelerine rağmen Arjantin bu konuda oldukça rahat görünüyor. Arjantin devletinin yakın zamanda toplu taşıma araçlarında ödeme için bitcoin kabul etmeye başladığı bilinmekte. Bu şekilde Arjantin bitcoin kışının yaşanmadığı tek ülke olarak göze çarpmayı başarmaktadır. Arjantin de bitcoinin yükselen bir değer haline gelmesi ile Tim Draper Arjantin Cumhurbaşkanı ile görüştü.