Dev Şirketlerden Stellar’a Yatırım

Digital Currency Group (DGC) ismi altında faaliyet göstermekte olan dijital varlık yönetimi şirketi Grayscale Investments, Stellar Lumens’i yeni bir yatırım için kolları sıvamış gibi gözüküyor. Şirket, dün yapmış olduğu açıklama neticesinde yatırımcıların Stellar ağının dijital varlığı XLM’e yatırım yapmalarını sağlayan tek bir varlık ürünü olan Stellar Lumens Trust’ı piyasaya sürdüklerini ve böylece büyük bir çalışma gösterdiklerini duyurdu.

Grayscale, genel olaraka Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Zen, Litecoin, XRP ve Zcash dahil olmak üzere birçok kripto para için seçenekler sunuyor. Grayscale’in yaptığı basın açıklamasında Stellar blok zincirinin yoksul toplulukların finansal hizmetlere erişim sağlamaların ve bu hedefiyle düşük maliyetli bir ödeme ağı genişleteceğini de duyurdu.

Ripple’ın aktif olarak kurucu liderlerinden Jed McCaleb tarafından kurulan Stellar projesi, IBM ile aynı zamanda beraber çalışma sürdürüyor. Grayscale’in genel müdürü Michael Sonnenshein, konuyla ilgili söylediği sözler içerisinde “Bu ürünün piyasaya sürülmesi dijital anlamda etki alanımızı genişletecek. Şirket, yatırımcıların yerleşik Blockchain projelerine erişim sağlamalarına da aktif olarak devam edecek.” dedi.

Şirketin son verilerine göre Stellar Lumens Trust, 400 bin dolar civarında yatırımla piyasaya atıldı. Grayscale’in yönetimi altındaki varlıkların toplamı ise yaklaşık olarak 800 milyon dolar değerinde.