Dikkat Çeken Açıklama: Kimsenin Bitcoin ETF’sine veya Bakkt Platformuna İhtiyacı Yok!

Bitcoin‘in ilk olarak piyasaya çıkması ve bununla beraber blockchain ağında ilk işlemin yapılmasından bu zamana kadar geçen süre içerisinde Bitcoin bir dijital para değildir tartışması günden güne büyüyor ve bakılacak olursa bir 10 yıl boyunca bu tartışmalar devam edecek. Birçok kişi Bitcoin’in yalnızca ”küresel bir rezerv varlık” olduğu görüşünde olurken, bir kripto para yatırımcısı Bitcoin’in ilk çıktığı andan itibaren para halini aldığını söylüyor.

Bitcoin’in Bakkt veya ETF’ye İhtiyacı Yok

Twitter üzerinden paylaştığı bilgiler ile dikkatleri üzerinde çeken kripto para yatırımcısı Jason Smith, yakın bir dönem içerisinde yaptığı açıklamalarında endüstrinin körü körüne bazı yalan haberlerle dikkat çekilmeye çalışmaması yönünde bilgi verdi. Bitcoin’in ilk çıktığı andan itibaren para halini aldığını söyleyen Jason, Wall Street’e Bitcoin ‘shillemeye’ çalışan kişilerin Silk Road platformu kapatıldığı zaman Bitcoin’in dark web ile olan çalışmasının da bittiğini ancak asıl gerçeğin bu olmadığını söyledi.

Dark web platformlarının aktif olarak devam ettiğini ve orada aktif olarak kullanılan paraların da Bitcoin olduğunu dile getiren Jason, yaptığı açıklamanın devamında ise ETF beklemediğini ve yine kimsenin Bakkt platformuna gereksinim duymadığını, kripto paralar ile Bitcoin’in zaten aktif olarak kullanıldığını söyledi. Bilindiği gibi Bitcoin ETF’si teklifi yapan firma tarafından geri çekildi ve Bakkt ise hala CFTC onayının gelmesini bekliyor.