Dünyanın En büyük Bitcoin Borsalarından Biri Olan Bithumb’da Milyonlarca Dolarlık Hırsızlık

Güney Kore’de bulunan kripto para borsası Bithumb’da milyonlarca dolarlık kripto paranın çalındığı söyleniyor. Bu hırsızlığın ise borsa dışından değil borsanın kendi içinde çalışan kişiler tarafından yapıldığı da söylentiler arasında yer alıyor. Primitive Ventures’te yer alan Dovey Wan’ın yerel kaynaklardan, analistlerden aldığı bilgilere göre Bithumb borsasında işlem gören kripto paralar arasında olan EOS saldırıya uğradı.

Hacklenen EOS cüzdanının değerinin 12,5 milyon dolar olduğu belirtiliyor. EOS cüzdanında 3 milyon token bulunuyordu ve bu para diğer kripto para borsalarına gönderildi. Bithump yapılan bu şüpheli işlemlerin ardından ‘’daha istikrarlı hizmet verebilmek adına’’ para yatırma ve para çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı.

Kripto paralarda yapılan şüpheli işlemlerin geri alınması söz konusu değilken EOS’da bu mümkün olabiliyor. EOS blok üreticileri bu gibi durumlarda işlemleri geri alabilmekteler. Son bir gelişme olarak Şirket yapılan hırsızlığı kabul etti ve bunun güvenlik güçleri ile ortak çalışılarak araştırıldığını belirtti. Diğer müşterilerinin de hesaplarının ve işlemlerinin güvende olduğu vurgulandı.