Düzeltmeye Rağmen, Bitcoin Talebi Azalmadı

Büyük ticaret platformu eToro’nun CEO’su Yoni Assia, Bitcoin’in düzeltilmesinin kripto pazarının uzun vadeli büyümesi için pozitif olduğunu iddia ediyor. Ağustos ayı boyunca, Bitcoin, fiyatının 8,500 $ ‘dan 5.850 $’ a düşmesiyle 2018 yılında üçüncü düzeltmesini yayınladı.

Bitcoin Talebi Reddedilmedi

Sekiz milyondan fazla kullanıcısıyla küresel finans sektörünün en büyük online işlem platformlarından birine hizmet veren Assia, röportajda, kripto pazarını ve endüstrisini olgunlaştırmak ve gelecekteki rallilere bir temel oluşturmak için bir piyasa düzeltmesine ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Gelişen varlık sınıfı olarak bitcoin ve kripto para birimlerine olan talebin, yüzde 78’lik düzeltmeden sonra bile gerilemediğini vurguladı. ‘Son piyasa düzeltmesi, piyasanın uzun vadeli gelişimi için bizim görüşümüz açısından iyi. Kripto varlıkları hala nispeten genç bir pazardır; Bu gibi yeni gelişen teknolojiler, çoğu zaman, ilk günlerdeki değerlerinde dalgalanmalar görür. Son zamanlarda gördüğümüz gibi piyasa düzenlemeleri fiyatları dengelemeye ve sektörü daha sağlam hale getirmeye yardımcı oluyor. Bununla birlikte, bu düzenlemelere rağmen, dijital varlıklar için talepte önemli bir düşüş görmedik.’ dedi.

Assia, eToro’dan alınan piyasa verilerine dayanarak, Bitcoin talebinin, kripto piyasasının katlanarak büyümeye devam etmesi nedeniyle yakın gelecekte yavaşlamayacağını da sözlerine ekledi. ‘Piyasalar olgunlaştıkça, daha fazla yatırımcı portföylerine kriptolar eklerken, yeni yatırımcılar portföylerini kripto varlıklarına açıyorlar. Bu talebin, kripto aktiflerin potansiyelini gittikçe daha fazla insanın farkına vararak öngörülebilir gelecekte yavaşlamasını beklemiyoruz.’ dedi.

Piyasa Yapısında Büyük Gelişmeler

Bu ay içinde Bitcoin ve diğer önemli dijital varlıklar, Ethereum, Bitcoin Cash ve Ripple’deki keskin düşüş, özellikle küresel kripto döviz sektöründeki önemli olumlu gelişmelerin bir sonucu olarak yatırımcıların ezici çoğunluğu tarafından beklenmedik bir durumdu.

Ağustos ayında, New York Borsası, Microsoft ve Starbucks kullanımı ve kripto para uygulanmasının kolaylığını artırmak için Bakkt adlı bir girişim başlattı, Japon ve Güney Koreli hükümet mali kuruluşlar ve Çin hükümeti fazla 3 milyar olduğu gibi kripto alışverişi düzenleyen niyetlerini açıkladılar dolar finansman blok zincir başlatılması için harcadı. Ancak, kripto piyasanın olumlu haberler rağmen dinamiklerinin eksikliği ile güçlü aşağı yönlü eğilimi yaşadı.

Bazı yatırımcılar, iki kez kamu kripto-döviz piyasasında üç kat daha büyük olmalıdır reçetesiz (OTC) piyasasında, pazar indirdi dair spekülasyonlar yansıdı. Ne olursa olsun Hindistan’da bir varlık sınıfı olarak dijital para onların tutum gibi kripto para ile ilgili opak politikası tarafından açıklık bölgeleri, sektör kaçınılmaz büyük dijital varlıkların fiyat yukarı itti olacak daha olumlu ve iyimser geliştirme, göreceği Assia söyledi.