Ethereum’da İşlem Sayısı Geriliyor !

Kripto para haberleri gelmeye devam ederken, işlem hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’da işler hiç iyi gidiyor gibi gözükmüyor. Biliyoruz ki 2018 yılında kripto paralar bir hayli yoğun kırmızı renge bulanmış ve bu 2019 yılı için de geçerli olmuştu. En son 8 Şubat tarihinde genel bir yeşil dalgalanma olsa da, bu gelişmenin devamı gelmemişti. Zirvede yer alan en büyük 10 kripto para birimi çalkantılı dönemler geçirirken, Bitcoin ve Litecoin gibi kripto paralar Lightning Network entegrasyonu ile kullanıcıları teşvik etmeye devam ediyor.

13.3 Milyar dolarlık işlem hacmiyle en büyük ikinci kripto para durumunda olan Ethereum’da işler hiç iyi gitmiyor. Etherscan.io’dan alınmış olunan son verilere göre blok başına düşen işlem sayısı yılın başından beri gerilemiş. 4 Ocak 2019 tarihinde blok başına 1,349,890’lık işlem sayısıyla en yüksek rakama ulaşmayı başaran kripto para için zorluk seviyesi o sıralarda 1,895 TH/s civarında yer alıyordu.

Blok başına düşen işlem sayısı günden güne azalmaya devam etti ve 15 Şubat 2019 tarihinde 468,599 rakamına kadar geriledi. Zorluk seviyesi de artarak 2,758 TH/s oldu. Alınan verilerin özetine göre ETH blok zincirinde yer alan işlem sayısı geçen seneye göre %94 oranında ciddi bir düşüş yaşadı ve kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına sebebiyet verdi.