Etherium Yükselmeye Devam Ediyor- İkinciliğe Yerleşti

2017 yılında zir ve yaşayan Kripto para piyasası, 2018 yılında sert bir düşüş yaşadı ve büyük bir gerileme yaşadı. 2018 yılının başından beri neredeyse tüm kripto paralar %80 oranında bir düşüş gösterdi. Lider para birimi konumunda olan Bitcoin, 20.000 dolar seviyelerinden 3.100 dolara kadar inerken, Etherıum’da 100 doların altına kadar indi.

Geçtiğimiz kasım ayı içerisinde yaşanan Bitcoin Cash hard fork’u devamında tetiklenen düşüşte, piyasa hacmine bakıldığı zaman en büyük ikinci para birimi konumunda olan Etherıum, koltuğunu XRP’ye kaptırmıştı. Bunun devamında hızlı bir yükseliş gösteren Etherıum, XRP’ye kaptırdığı koltuğu geri kazandı ve ikincilikteki yerini koruyor.

2019 yılı içerisinde olacağı tahmin edilen Hard fork, Etherıum madenciliği ile beraber elde edilen block ödülünü %33 civarında azaltacak ve bunun da Bitcoin ağında meydana gelen halving ile aynı etkiye sahip olacağı düşünülüyor.

Etherium Yükselişe Devam Ediyor!

Yaklaşık 10 gündür XRP’yi geçebileceği yönünde sinyaller veren Etherıum sonunda piyasa hacmi açısından XRP’yi geçmiş bulunmakta. Şuan aktif olarak bakılan net bilgilere göre 15.224 milyar dolarlık piyasa hacmine ulaştı. Geçtiğimiz 24 saat içerisinde %7.86 yükseliş gösteren Etherıum, an itibariyle 145 dolar civarından işlem görüyor.

Etherıuma oranla çok daha az bir yükseliş gösteren XRP, son 24 saat içerisinde ise yalnızca %1.76 oranında bir yükselme gösterdi ve şuanda aktif olarak 14.771 milyar dolarlık işlem hacmine sahip bir kripto para olarak işlem görüyor.