Facebook’tan Tarihi Adım

Kısa süre önce Facebook Kendi Kripto parasını piyasaya sürmeye hazırlandığını açıkladı. Şimdi misyonların gözü kulağı piyasaya sürülecek bu sanal parada. Üstelik RBC Capital Markets’in açıklamasına göre piyasaya sürülecek olan bu Kripto Para sosyal medya için tarihi bir adım olacak. Üstelik facebook için de bu atılım son derece önemli bir dönüm noktası.

RBC analistlerinden Zachary Schwartzman ve Mark Mahaney Facebook kripto parasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamada bu projenin Facebook için son yılların en büyük projesi olduğunu açıklamada yer verildi. Hatta bu proje sayesinde Facebook kendine yeni kaynaklar bulabilecek. Bu kripto paranın adının whitepaper olacağı da bilinenler arasında.

Facebook whitepaper 18 haziranda piyasaya sürülecek. RBC de piyasaya sürüldükten sonra bir takım açıklamalarda bulunmaya hazırlanıyor. Açıklama daha çok bu Kripto paranın uluslararası ödemelerde kullanılmasını kapsayacak. Bu özellik sayesinde dünya çapında, her kullanıcı için şeffaf bir ödeme ağı kurulmuş olacak. Bu da paranın milyonlarca insan ve kurum tarafından rağbet görmesini sağlayacak.