Genç Mühendis Kapanan Bitcoin Borsası Kurbanı Oldu

Son zamanlarda her ne kadar kripto para borsalarındaki gelişmeleri sizlere aktarsak da, olumsuz kripto para haberleri de gelmeye devam ediyor. Bu haberimiz yine kapanmış olan bir kripto para kurbanı üzerine. Transfer masraflarından kaçmak için borsayı tercih eden kripto para meraklısı bir genç mühendis, tüm birikimini Bitcoin ile geçirmeye çalışırken borsa aniden kapandı ve parası içeride kaldı.

Kripto para borsaları içerisinde yer almakta olan QuadrigaCX’in kapanması, 32 yaşında genç mühendis olan Tong Zou için pahalıya patladı. Zou sadece transfer ücretlerinden kaçmak için Bitcoin transferini tercih etmesinden dolayı, şu zamana kadar elde ettiği tüm birikimini kaybetti. Tam 420 bin dolarını kripto para borsasına yatıran genç mühendis, daha sonar Kanada merkezli olan kripto para borsasından, kendi bankasına çekmeyi amaçlamıştı.

Zou gazeteye vermiş olduğu röportajda ‘’ Tüm birikiminin o paraydı ve sadece birazcık param kaldı. Hayatım boyunca bu parayı biriktirmiştim, şimdi baştan kazanmaya çalışıyorum. Hemen hemen her şeyimi benden aldılar.’’ Dedi.

Zou bu kripto para borsasının kapanmasından sonra, en çok etkilenen kişi olduğuna inanıyor. Aynı zamanda Zou: ‘’Al-sat işlemleri için bu bursayı tercih etmiyordum. Sadece paramı kendi hesabıma aktarmak için tercih ettim. Para çekme işleminde bir bekleme süresi olduğunu bilmiyordum. Tam dört aydır bekliyorum.’’ Dedi.