Holo ve Pundi X Yükselişte, Büyük Kripto Paralar Durgun

Kripto para piyasası biliyoruz ki 2018 yılında kabus dolu günler geçirdi fakat 2019 yılında değişimlerle dikkat çekmeyi başardı. 2018 yılının başından beri sürekli olarak azalan bir tablo gösteren kripto para borsası, 2019 yılının ilk başlarında yeşil ışık yakıp umut verse de, şu sıralarda yatay bir görünüm aldı ve Bitcoin hala 3.500 dolar ile 3.700 Dolar arasında değişim gösteriyor.

Piyasa hacmine göre en büyük 100 kripto paralara bakacak olursak eğer, neredeyse hepsi yeşil bir ışık yakıyor ama yükselişler son derece düşük. Özellikle son 2 gündür diğer kripto paraların arasında ilerleyen Holo ve Pundi X, %6.09 ve %11 üzeri yükseliş göstererek trend olmayı başardı. Sadece dolar bazlı değil, Bitcoin bazlı Sats olarak da yükseliş gösteren ikili, piyasa yatay bir grafik gösterirken, yeşil ışık yakmayı başardı.

Piyasa hacmine göre en büyük 10 kripto paraya bakacak olursak eğer, yakın zamanda logo değişikliğine giden Litecoin liderliği almış gibi görünüyor. Yüzde 4.45 oranında yükselme gösteren kripto parayı ise %1.85 yükseliş yaşayan ve dokuzuncu sırada yer alan Tron takip ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin 3599 dolar civarında gidip gelirken, sekizinci sırada yer alan Stellar ise en büyük 10 kripto para arasında tek düşüş gösteren oldu.