Japonya’nın Dev Demiryolu Şirketi Ödemeler İçin Kripto Para Kabul Etmeye Başlayabilir

Demiryolu taşımacılığı Japonya’da çok gelişmiş bir durumda ve ülkenin en büyük demiryolu şirketi Japan Railways Group ödemelerin artık kripto para ile de yapılabilmesini sağlayacak önemli bir çalışma yapmakta. Bu çalışmaya göre şirketin kurumsal taşıma kartı olan Suica Carda kripto para ile de yükleme yapılabilecek. Bu gelişmenin yaşanması halinde kripto para piyasasında önemli gelişmeler yaşanmaya devam edecek.

Şirketin zaten kripto para piyasası ile ilgilendiği ANN New adlı yerel basında yer almakta. ANN New tarafından verilen habere göre Japan Rialways Group ülkede ki büyük bir banka ile yeni bir kripto para borsası kurma hazırlığında. Haberin devamında ise şu bilgiler yer almakta, JR Group kripto para entegrasyonundan önce ya kendi kripto para borsasını kuracak ya da rakuten’in yaptığı gibi var olan borsalardan birini satın alacak.

Bu henüz resmi bir bilgi olmasa da kripto para piyasasının ne kadar genişlediğinin ve artık dünya devi diyebileceğimiz şirketlerinde ilgi alanına girdiğinin belirtisi olarak kabul edilmekte. Konu ile ilgili gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.