Kiosklarda Bitcoin Satın Alınabiliyor

Dünyanın en büyük süpermarket zincirlerinden biri olan kiosk ağı ile artık Bitcoin alınması mümkün oluyor Kiosklarda nakit para ile Bitcoin alınması mümkün olan yerlerin sayısını Amerika Birleşik Devletlerinde 2200’e çıkardı. Coinco ile oluşturulan ortaklık ile belli noktalarda Coinstar büfeleri açıldı ve bu büfelerde dolar verilerek Bitcoin alınması mümkün oluyor.

Coinstarkioskları ile 2500 dolar değerinde Bitcoin’i istediği an alma hakkına kavuşan Amerikalılar yine de bunun için gerekli evraklara sahip olmalı ve AML İLE KYC yasalarına uymaları gerekiyor. Conme ve Coinstar bu şekilde ortak olarak kullanıcıların istedikleri an Bitcoin’i Amerika doları ile almaları için ortak oldular.

Merkezi Seattle de olan ATM şirketi Bitcoin’in nakit para ile alınması için ilk adımı atmış olmalarına rağmen bunun ilerde tüm dünyaya yayılacağından emin. Şirketin CEO’su JimGaheritytüketicilerden gelen çok yoğun talep ile karşı karşıya olduklarını ve bu uygulamayı diğer ülkelerde de hayata geçireceklerini belirtti. Bu şekilde Bitcoin alınması kolaylaştığında kullanım alanları daha da genişleyecek.