Kripto Para Piyasası’nda Düşüş Var! TRON ve Waves Yükselişte

14 ocak 2019 itibariyle yeni bir haftaya başladık ve kripto para dünyasında gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Haftanın ilk gününde BTC kurunda meydana gelen düşüş devam ederken, kırmızı ışık yakmaya devam ediyor. Şu saatlerde en popüler kripto para birimi olan Bitcoin 3585 dolardan alıcı buluyor.  Piyasada barındırmakta olduğu toplam işlem hacmine göre 10. Sırada yer almakta olan TRON ve aynı çizgide devam etmekte olan Tether hariç diğer kripto paralarında büyük bir düşüş var.

Haftanın başında en fazla değer kaybeden kripto paralar ise %10’luk bir düşüş yaşayan Bitcoin Cash SV, %5 düşüş gösteren Ethereum ve %6 düşen Litecoin ve Bitcoin Cash olarak karşımıza çıkıyor. Piyasadaki işlem hacmine göre 2 numaralı koltuğunu Ripple’ya kaptıran Ethereum 120 dolar civarında işlem görürken, Bitcoin Cash SV ise 75 dolar civarına kadar geldi. EOS ve Steller de gözle görülen düşüşler olmasıyla beraber piyasadaki durumdan farklı olarak TRON pozitif bir gösterge yaktı.

Son dönem üzerinde göstermekte olduğu yükselme ile dikkatleri üzerinde toplayan TRX, Bitcoin ve lider kripto paraların düşüş yaşamakta olduğu şu dönemler içerisinde yaklaşık olarak %7 civarında bir yükselme gösterirken 0.0242 dolardan işleme alınıyor. Bitcoinde gözle görülür düşüşler olmasına rağmen Satoshi bazında da değerini oldukça arttırmakta olan TRX, şuanda yaklaşık 680 Satoshi’den işlem alırken %9 civarında bir yükselme göstererek yatırımcılarını oldukça mutlu etti. Listenin son sırasında ise Waves yer aldı ve %5’lik bir artış gösterdi.