Litecoin Fiyatları Nasıl İkiye Katlandı?

Dünyanın en büyük 10 kripto paraları arasında olan Litecoin, bundan 3 ay önce 23 dolardan alıcı buluyordu. 2019 yılına güzel bir giriş yapan Litecoin, bugün 56 doların üzerinde yer alıyor. Bu yüzde yüzü geçen artışın nedeni araştırılıyor ve bu artışın nedeni ney?

Litecoin boğa koşusu sırasında 2017 yılında değerini 375 dolara kadar çıkarmayı başarmıştı. Kripto para değerini bir hayli hızla kaybederek 23 dolara kadar gelmişti. Analistler bu kötü düşüş ile ilgili “aşırı satılmış” olabileceğini söyledi. Bu dijital varlık için gözle görülen kazançlar getiren durumları ortaya çıkarabilir. Satoshi Capital’in Baş Yatırım Sorumlusu olarak yakından tanınan Josiah Hernandez, “Bir varlığın fiyatı ne kadar hızlı bir şekilde düşerse, toparlanması da o kadar hızlı olur ve bu Litecoin’in 2019’daki keskin dönüşlerine cevap olarak görülüyor.” şeklinde konuştu.

Piyasa gözlemcileri, bu şartlar altında Litecoin’in yükseliş için son derece mantıklı bir yolda olduğunu ve bunun bazı güçlü temellerin ardına dayandığını söylüyor. Litecoin için farklı yorumlar yapılıyor olsa da, yorumlar farklı sonuçları doğuruyor.