Litecoin’den 2019 Atağı

Bir kaç haftadır coin piyasasında meydana gelen düşüş bugün itibar ile bozuldu.  Özellikle de Bitcoin piyasasında meydana gelen düşüş yatırımcıları endişelendirmekteydi. Ancak dördüncü büyük kripto para birimi olan Litecoin bu düşüşe sin verip hızla yükselişe geçti. Piyasalarda şu anda bir yükseliş hakim. Litecoin toplam piyasa değerine göre pek çok coini geride bırakmakta.

Litecoin 24 saat içerisinde hızla yükselişe geçti. Uzmanlar bu yükselişin yüzde 10.53’ü bulduğunu ifade ediyor. Dolayısıyla Litecoin bu yükseliş yüzdesi sayesinde Cordona ve Ethereum gibi önemli coinleri de geride bıraktı. Ayrıca bu coinler üzerinde de 24 saatlik zaman dilimi içinde yükselişler izlendi.

Litecoin son zamanların en yüksek yükselişini yakalamış durumda. Hatta 2019 yılında yeni bir rekora imza atmış durunda. Bu coin nisanda yüzde 40, mayısta ise yüzde 31.64 oranında bit yükseliş yaşamıştı. Şimdi ise bu coin 128 Dolar seviyelerinde seyrediyor. Ancak yatırımcıların bu denli bir yükselişi beklemiyor olması sebebi ile ticaret hacminde aynı oranda bir yükseliş yakalanamadı.