Samsung Galaxy S10’da Bitcoin Cüzdanı Olacak !

Resme göre, bir önceki cüzdandaki veriler; Samsung’un yeni telefonuna atılabilecek konumda ve hemen altında da desteklenmekte olan oluşturma alanı bulunuyor. Altta yer alan açıklamada ise ”Samsung Blockchain Keystore ile kripto para cüzdanı oluşturun” ifadesi mevcut. Blake, desteklenen kripto paranın yalnızca Ethereum’un olduğunu söylerken, büyük ihtimal Ether sadece deneme amaçlı koyulmuş.

Amerikan merkezli olarak araştırma yapan ve teknoloji web sitesi olarak hizmet veren BGR’nin yayınladığı bir habere göre, Samsung’da çalışan bir kaynak; Galaxy S10 modelinin içerisinde Bitcoin barındıran bir cüzdan olacağını söyledi. Şu sıralarda herhangi bir şekilde resmi paylaşım yapılmayan telefonun; buna karşın Samsung tarafından satıcılara gönderilmeye başlandığının da bilgisi verildi.

Galaxy S10 ile alakalı olan ekran görüntüsü ve fotoğrafları sızdıran Gregory Blake, telefonda Samsung Blockchain Key Store adında olan bir uygulama olduğunu ve bunun da kullanıcılara private key adımında bir kontrol noktası oluşturduğunu söyledi. Gregory Blake isimli kullanıcının sosyal medya üzerinde paylaştığı bir gönderide, Galaxy S10’un içerisinde kripto para cüzdanı bariz bir şekilde belli oluyor.

Konuyla alakalı olarak yorumlar yapan uzmanlar; işin prototip aşamada olduğunu ve bunun sadece bir kripto parayla deneme olduğunu vurgularken; son çıkacak olan sürümde tüm kripto para birimlerinin destekleneceğinin bilgisini verdi. Daha önce de Samsung’un yeni S10 modelinde cold storage bir kripto para cüzdanı üzerinde çalıştığı ve bunu yayın organları üzerinden duyurduğunu hatırlıyoruz.